BURÇİN AKHAN

1976 İstanbul doğumlu Burçin Akhan, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. Mezuniyetinden sonra firmaların muhasebe bölümünde çalıştı. Geçirdiği fiziksel rahatsızlığın da etkisi ile 2008'de yoga ile tanıştı. Pilates ve yogadan gördüğü olumlu etkilerle bu sporların bireyin hayatında mutlaka olması gerektiğine karar verdi.

2011 yılında Gülçin Akhan ile Pilates ve Yoga stüdyosu açtı. Stüdyosunda dersler vermeye devam ederken, 2013-2014 senelerinde Boğaziçi Üniversitesi'nde (BÜMED) özel ve grup pilates dersleri vermeye başladı.

Kurucusu olduğu İstanbul Pilates&Yoga Studio'da çalışmalarını sürdürmektedir.

Sertifikaları:

2011- Ege Üniversitesi ve Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü Pilates Matwork 1-2-3

2011- Ege Üniversitesi ve Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü Reformer Pilates 1-2-3

2014- Fzt.Gökhan Gündoğan ile Omurga, Kas ve İskelet, Sinir Sistemi üzerine İleri Düzey Anatomi,

2014- Fzt.Gökhan Gündoğan ile Omurga Anatomisi, Omurga Bozuklukları, Kas ve Eklem Hastalıklarının ve Sakatlıklarının Anatomik ve Biyomekanik açıdan değerlendirilmesi, Egzersizlerle ilgili Planlama ve Uygulama Sertifika Programı

2015- Uzm.Fizyoterapist Lale Kozikoğlu ve Toraman Sports Lab. ile Omurga Sağlığı, Bel ve Boyun Problemleri ile ilgili Fitness ve Pilates Rehabilitasyon Egzersizleri & Postür Analiz Workshop

GÜLÇİN AKHAN

1979 İstanbul doğumlu Gülçin Akhan küçük yaşlardan itibaren spora ve kişisel gelişime ilgi duydu.

Uzun yıllar profesyonel olarak basketbol oynadı. Lisans eğitimini Akademi İstanbul Sinema-Tv bölümünde tamamladı. Fotoğrafçılığa duyduğu ilgi nedeniyle fotoğraf çekmeyi öğrendi ve bir süre Fotoğraf Asistanlığı yaptı.

Yönetmen asistanlığı ve çeşitli TV kanallarında yönetmenlik yaptı. 16 yaşında yogaya ilgi duydu ve kendi kendine sürekli uyguladı. Yoganın hem fiziksel hem de ruhsal sağlığına çok iyi gelmesi nedeniyle Yoga Eğitmeni olmaya karar verdi. Değerli hocalardan 7 sene Ashtanga Yoga (8 basamaklı) eğitimi gördü. 2008 yılından beri aktif olarak Yoga Eğitmenliği yapmakta, çeşitli TV programlarında Yoga bilgilerini paylaşmaktadır. Öğrencilerin ihtiyaçlarını hissederek verdiği eğitimde aynı tarzdadır. Yoga eğitimine devam etmektedir. Yoga yolundaki en büyük motivasyonu sevgi, coşku, huzur ve neşeyi paylaşmaktır.

2011 yılında kardeşi Burçin Akhan ile İstanbul Pilates & Yoga Studio'yu kurdu.

2012 yılında Ege Universitesi Surekli Egitim Merkezi ve Etkin Insan Gelisim Enstitusu Pilates Matwork ve Pilates Reformer Egitmenligi Sertifika Programlarını bitirdi.

2013 yılında Herkes İçin Spor Federasyonun "Yoga Antrenörlüğü" kursunu tamamladı.

2015 yılında Uzm.Fizyoterapist Lale Kozikoğlu ve Toraman Sports Lab. ile Omurga Sağlığı, Bel ve Boyun Problemleri ile ilgili Fitness ve Pilates Rehabilitasyon Egzersizleri & Postür Analiz Workshop'una katıldı.

Öğrencilerinin sağlığında Yoga ve Pilates sayesinde gördüğü olumlu değişiklikler mesleğini artan motivasyon ile yapmasına neden olmuştur. Kurucusu olduğu İstanbul Pilates&Yoga Studio'da çalışmalarını sürdürmektedir.